• Redakce

FOND REPORT: INVESTORSKÁ HOREČKA STOUPÁ. JAK TOHLE DOPADNE?

Aktualizace: lis 20


Vážení investoři,


přinášíme Vám pravidelný Fond report, ve kterém každý měsíc mapujeme výkonnost našich podfondů a komentujeme aktuální situaci na finančních trzích i v ekonomice.


Měsíční report ke stažení v PDF zde.


NEW AGE FUND

Podfond NEW AGE FUND v červnu zaznamenal růst o 0,92 %. Od začátku roku tak vzrostl již o 11,41 %. Podfond tak pokračoval v letošní růstové trajektorii.


Aktuální výhled

K 17. dubnu jsme vystoupili z většiny akciových pozic a čekáme na další vývoj na trzích. Sledujeme dopady současné situace na hospodaření firem a jeho výhled. Současnou strategií je tak ochrana kapitálu, kdy při dalším očekávaném negativním vývoji na trzích hodláme využít nových příležitostí. NEW AGE FUND má nyní k dispozici více než 80 mio. Kč hotovosti, kterou hodlá alokovat do nových či staronových pozic. Pevně věříme, že v letošním roce přineseme našim investorům další zisky, které budou stát na pevných základech našeho obezřetného investičního přístupu.


CZEGG VENTURES

V červnu také probíhal úvodní úpis našeho druhého podfondu CZEGG VENTURES, který investuje do českých malých a středních podniků. Za první měsíc jeho existence se podařilo získat celkem 35 mio. Kč.


Aktuální výhled

Během úvodního upisovacího období nabyl podfond významný podíl ve výrobci obuvi Prabos plus a.s. v hodnotě cca 24 mio. Kč - více o transakci zde. Podfond také nabyl menší podíl v boršovském zpracovateli kůží KARO INVEST a.s. Během následujících měsíců očekáváme vstup do dalších podniků skrze platformu START pražské burzy. V současné době se v Česku objevují nové příležitosti, z nichž velkou část hodlá podfond využít v následujícím roce. Z pohledu dlouhodobého hodnotového investora tak v segmentu malých a středních podniků nastávají pomyslné žně.


Měsíční report ke stažení v PDF zde.


AKTUÁLNÍ TÉMA: INVESTORSKÁ HOREČKA STOUPÁ. JAK TOHLE DOPADNE?

S&P 500 Trailing 12-Month P/E aktuálně dosahuje úrovně 24,1 (5 letý průměr je 20,1 a 10 letý 17,8, historický medián 14,8). Dle tohoto indikátoru je tak americký akciový trh nadhodnocen o 30 až 40 %.

Podobně je na tom i S&P 500 Forward 12-Month P/E, které je na úrovni 22,3 (5 letý průměr je 17,0 a 10 letý 15,3; ukazatel je nejvýše od roku 2000, kdy probíhala Dot-com bubble!). Trhy jsou prostě bláznivě drahé a S&P 500 je toho názorným příkladem.


Důvodů pro tento stav je několik. O nich jsme se rozepisovali již dříve. Stejně tak jsme se rozepisovali i o důvodech k poklesu cen akcií, na který čekáme. Nyní se ale s Vámi chceme podělit o trochu statistiky k právě probíhající Q2 výsledkové sezóně:


Q2 výsledková sezóna podepisuje ortel nad aktuálním stavem globální ekonomiky. Jsme v recesi a to je nezvratný fakt. K 7. srpnu sice 83 % firem, které již reportovaly svá čísla, pozitivně překvapily analytiky (zdroj)... ale je to jen smutná cena útěchy, protože reálný pokles EPS indexu S&P 500 dosáhl za Q2 2020 hrůzných -33,8 %. Hůř na tom byl jen Q1 2009, kdy EPS pokleslo o -35,4 % (zdroj). Podobně je na tom i pokles revenues, který dosahuje za Q2 2020 zatím -10,2 % (zdroj).Logicky nejsme jediní, kdo si drahých trhů všímá. Např. německý Sentiment-Index je nejvíce nakloněný poklesům ve své pokrizové historii. Akciím nevěří nyní více investorů (51 % medvědi vs. 25 % býci) než při samotném Covid shut-downu (zdroj).


Proto se znovu budeme opakovat. Vždyť opakování je přeci matka moudrosti... Trhy jsou drahé. Cash is the king. NEW AGE FUND má pro nákupy připraven pěkný pytel peněz - již je to přes 80 mio. Kč a noví investoři stále přicházejí.


U CZEGG VENTURES zase vnímáme obrovskou příležitost získat majetkové podíly ve velice atraktivních podnicích, které již nyní zachvátila krize a jejichž cesta na burze teprve začíná s námi. Jedná se tak o možnost férové investice pro investora a férového financování pro firmu.


Oba naše podfondy tak investorům dnes nabízí mnohé příležitosti a věříme, že nás naše strategie nezklamou.


WEBINÁŘ

Pokud chcete vědět více o našich produktech a aktuální strategii, navštivte náš webinář "Představení unikátní kombinace fondů STARTEEPO - vizionářský fond a baťovský venture fond" 20. srpna od 18 hodin - přihlášení zde.


V případě jakýchkoliv dotazů či v případě zájmu o osobní setkání mne neváhejte kontaktovat na emailu bostl@starteepo.com či na tel. +420 604 215 002.


S pozdravem


František Bostl

Statutární ředitel fondu


Upozornění


Informace obsažené v tomto článku byly vypracovány společností STARTEEPO s.r.o., se sídlem Praha, Plynární 1617/10 („Společnost“), která je 100 % akcionářem STARTEEPO Invest, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Společnost čerpá informace z důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost. Materiál je určen pouze pro propagační účely a nenahrazuje statut fondu. Je koncipován jako prvotní informace a nenahrazuje odborné poradenství k finančním investicím ani komplexní poučení o rizicích. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů. Rozhodnutí o investici může být učiněno pouze na základě aktuálního znění statutu fondu. Výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou budoucích výnosů. Dokument byl připraven s náležitou péčí a pozorností, společnost však neposkytuje záruky jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je společnost. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění informací třetími osobami.

409 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon