• Redakce

FOND REPORT: TRHY SE OTÁČEJÍ ZÁDY. MEJDAN KONČÍ?

Aktualizace: zář 26Vážení investoři,


Fond report si dal o letních prázdninách odmlku a nyní Vám tak servírujeme dvouměsíčník, ve kterém mapujeme výkonnost našich podfondů a komentujeme aktuální situaci na finančních trzích i v ekonomice.


Měsíční report ke stažení v PDF zde.


NEW AGE FUND

Podfond NEW AGE FUND v červenci zaznamenal pokles o -0,30 % a v srpnu pokles o -0,32 %. Od začátku roku si tak připisuje zisk 10,72 %. Podfond má k 31. srpnu pod správou 86,7 milionu korun.


Aktuální výhled

K 17. dubnu jsme vystoupili z většiny akciových pozic a čekáme na další vývoj na trzích. Sledujeme dopady současné situace na hospodaření firem a jeho výhled. Současnou strategií je tak ochrana kapitálu, kdy při dalším očekávaném negativním vývoji na trzích hodláme využít nových příležitostí. NEW AGE FUND má nyní k dispozici více než 80 mio. Kč hotovosti, kterou hodlá alokovat do nových či staronových pozic. Pevně věříme, že v letošním roce přineseme našim investorům další zisky, které budou stát na pevných základech našeho obezřetného investičního přístupu.


CZEGG VENTURES

Podfond CZEGG VENTURES v červenci vzrostl o 0,35 % a v srpnu klesl o -1,15 %. Od svého založení tak ztrácí -0,80 %. Podfond má k 31. srpnu pod správou 36,1 milionu korun.


Aktuální výhled

V červnu nabyl podfond významný podíl ve slavičínském výrobci obuvi Prabos plus a.s. a menší podíl v boršovském zpracovateli kůží KARO INVEST a.s. Podfond také úspěšně bidoval na akcie vývojářské společnosti eMan a.s. během srpnové upisovací aukce na trhu START (obchod byl vypořádán v září). Během následujících měsíců pak očekáváme vstup do dalších příležitostí. V segmentu malých a středních podniků nyní nastávají pomyslné žně, kterých hodláme plně využít.


Měsíční report ke stažení v PDF zde.


AKTUÁLNÍ TÉMA: TRHY SE OTÁČEJÍ ZÁDY. MEJDAN KONČÍ?

Již téměř tradičně: "Trhy jsou drahé a Cash is the king." Během psaní tohoto reportu se již sice trhy rozkymácely a hlavní světové indexy odmazávají většinu srpnových zisků, nicméně na skládání účtů bychom si rádi počkali až na další měsíční report. Nyní bych pro Vás měl jen pár věcí k zamyšlení:


Rýsuje se Minskyho paradox?

Trh je přesycen býky a jako každé správné letadlo, kterému dochází "býčí palivo" se může znenadání sesypat. Už si toho všimli i na CNBC, kde doporučuji si článek přečíst (odkaz zde). Není totiž nikdy pozdě se připravit na 20 - 30 procentní pokles a zároveň vědět, jak na něj reagovat. Přijde Vám to povědomé? Minskyho paradox je jen jinak popsaný jev Splasknuté bubliny, kterému jsme se věnovali pár měsíců nazpět (odkaz zde).


Stanley Druckenmiller: Absolutní zuřící mánie

Další pesimista do sbírky, kterého byste si měli vyslechnout je S. Druckenmiller - americký investor a obchodní partner George Sorose. Celý rozhovor lze najít na CNBC na odkazu zde.


Bonusový materiál pro medvědy

Další zajímavý fakt je aktuální výše amerického veřejného dluhu vyjádřeného v poměru ku HDP. Tento ukazatel je nyní nejvýše od WWII. - zdroj


Další historické maximum máme na jiném ukazateli, a to sice na ukazateli PS (price-to-sales) u amerických technologických akcií. Ten dosáhl nejvyšších hodnot od Technologické bubliny, která splaskla v letech 2000 - 2002. - zdroj

A jakže to vypadá ten americký technologický ring? Microsoft, Apple, Amazon, Alphabet, Facebook a pak ti ostatní... Pro indexové investory zásadní prozření. Nákupem např. ETF na index NASDAQ Composite investujete významnou část svého majetku pouze do 5 firem. A to už se pak více vyplatí investovat se stock picking fondy s dobrým track reckordem...Summa summarum

Co si ze všeho výše uvedeného bereme? NEW AGE FUND má v pohotovosti více než 80 milionů korun, které tu a tam vytahuje, aby neležely ladem, ale nic velkého nepodnikáme za stávající situace. To se však může ze dne na den změnit a proto je naše strategie letos tak úspěšná.


U CZEGG VENTURES naopak na příležitosti nečekáme, ale vytváříme je. Naše práce tak již nese první plody v podobně prvních zisků, které očekáváme do konce roku. Oba naše podfondy tak investorům dnes nabízí mnohé příležitosti a věříme, že nás naše strategie nezklamou.


V případě jakýchkoliv dotazů či v případě zájmu o osobní setkání mne neváhejte kontaktovat na emailu bostl@starteepo.com či na tel. +420 604 215 002.


S pozdravem


František Bostl

Statutární ředitel fondu


Upozornění


Informace obsažené v tomto článku byly vypracovány společností STARTEEPO s.r.o., se sídlem Praha, Plynární 1617/10 („Společnost“), která je 100 % akcionářem STARTEEPO Invest, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Společnost čerpá informace z důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost. Materiál je určen pouze pro propagační účely a nenahrazuje statut fondu. Je koncipován jako prvotní informace a nenahrazuje odborné poradenství k finančním investicím ani komplexní poučení o rizicích. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů. Rozhodnutí o investici může být učiněno pouze na základě aktuálního znění statutu fondu. Výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou budoucích výnosů. Dokument byl připraven s náležitou péčí a pozorností, společnost však neposkytuje záruky jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je společnost. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění informací třetími osobami.

204 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon