• Redakce

FOND REPORT: ULICE NAKUPUJE, MILIARDÁŘI ČEKAJÍ

Aktualizace: lis 20


Vážení investoři,


náš podfond NEW AGE FUND navázal na úspěšný březen dalším ziskovým měsícem, kdy dosáhl výnosu 5,45 %. Od začátku roku tak posílil již o 9,70 %. Podařilo se nám tak nemožné. V době, kdy většina fondů doslova hasí ztráty, my realizujeme zisky. Měsíční report najdete ke stažení zde.

Na stávající vítěznou sérii bychom rádi navázali i v následujícím období, a proto jsme se rozhodli vzhledem k situaci na trzích k radikální leč nutné změně strategie. 17. dubna jsme tak téměř kompletně vyprodali naše portfolio a nyní držíme více než 93 % majetku v hotovosti. Naše rozhodnutí vyvolalo velký poprask i díky rozhovoru pro iHNed.cz, který se stal nejčtenějším článkem daného týdne.Otočili jsme prudce kormidlem

Naše investice neřídíme podle grafů nebo zpráv na CNBC. Snažíme se investovat na základě tvrdých dat. A to do akcií firem, které stojí na pevném a zdravém fundamentu. A cena akcií musí odpovídat hodnotě dané firmy.


Aktuálně tak vidíme problém ve dvou rovinách: 1) firmy ztrácí onen pevný a zdravý fundament a 2) vlivem příchodu tzv. "investorů z ulice" ztrácí na trhu smysl i ceny akcií. Významně se tak rozevírají pomyslné nůžky mezi cenou a hodnotou akciového trhu, kdy americký akciový index S&P500 je nejdražší od dob technologické bubliny.


Do trhu se tak hodláme navrátit v horizontech týdnů až jednotek měsíců, kdy očekáváme další korekce na trzích.


Ulice nakupuje, miliardáři vyčkávají

Jen v mém okolí se za poslední měsíc vyrojilo spousta nových investorů, kteří nakupují akcie stylem "od Šumavy k Tatrám". A je mezi nimi mnoho prvo-investorů, kteří si přečetli pár článků v novinách, že jsou akcie levné a panuje zde největší šance zbohatnout za posledních 10 let. Bez jakýchkoliv zkušeností si tak kupují všelijaké akcie a radují se z prvních zisků.


Myslím si však, že na současných úrovních se na trhy vrátí obavy z ekonomického vývoje a dojde k umazávání krátkodobých zisků. Trh se rozhodně nevrací do býčího trhu, ale zažívá takzvaný "Bear market rally" tj. krátkodobý růst akcií v rámci silnějšího medvědího trendu.


I proto se nemůžeme divit největším miliardářům v čele s Warrenem Buffetem, který drží rekordní zásobu hotovosti, že se do současného trhu dvakrát nehrnou. Jejich instinktu věřím rozhodně více než všem retailovým investorům a pasivním fondům světa, kteří nyní nakupují.


S fundamentem to jde z kopce

V USA se očekává nezaměstnanost téměř 20 % za květen a přes léto může přesáhnout magickou hranici 30 %. Osobně si vzhledem ke struktuře pracovního trhu myslím, že téměř polovina pracovních míst bude nadobro ztracena a v průběhu letošního roku se nezaměstnanost zpět pod 11 - 12 % nepodívá. Firmy i domácnosti budou ostražitější a to se významně projeví na spotřebě i na tvorbě (staro)nových pracovních míst.


O fundamentu jsme však psali již v našem Covid macro reportu, a nechtěl bych se tak opakovat. Ekonomika prostě není fén nebo toustovač, který si jen tak zapojíte do zásuvky a začne fungovat na 100 %. Ekonomika bude potřebovat nabrat zpět ztracenou důvěru, a to bude vyžadovat čas.


Vážení investoři, jsme připraveni a věříme, že se nám znovu brzy podaří trhy pokořit. Držme si palce a buďme trpěliví. Protože pouze trpělivý dlouhodobý investor sklízí zisky.


Více o podfondu NEW AGE FUND naleznete na www.starteepo.com/new-age-fund.


Novinky na závěr

Náš fond STARTEEPO Invest získal na konci dubna samosprávnou licenci od ČNB, což nám otevírá dveře k dalšímu rozvoji fondu.

Od 1. června tak pro Vás otevíráme druhý podfond CZEGG VENTURES, který je zaměřen na investice do českých malých a středních podniků. Více o podfondu CZEGG VENTURES naleznete na www.starteepo.com/czegg-ventures.


V případě jakýchkoliv dotazů či v případě zájmu o osobní setkání mne neváhejte kontaktovat na emailu bostl@starteepo.com či na tel. +420 604 215 002.


S pozdravem


František Bostl

Statutární ředitel fondu


Upozornění

Informace obsažené v tomto článku byly vypracovány společností STARTEEPO s.r.o., se sídlem Praha, Plynární 1617/10 („Společnost“), která je 100 % akcionářem STARTEEPO Invest, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Společnost čerpá informace z důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost. Materiál je určen pouze pro propagační účely a nenahrazuje statut fondu. Je koncipován jako prvotní informace a nenahrazuje odborné poradenství k finančním investicím ani komplexní poučení o rizicích. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů. Rozhodnutí o investici může být učiněno pouze na základě aktuálního znění statutu fondu. Výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou budoucích výnosů. Dokument byl připraven s náležitou péčí a pozorností, společnost však neposkytuje záruky jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je společnost. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění informací třetími osobami.

129 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon